Szczepienia u pacjentów z SM 
– kompendium wiedzy dla pielęgniarek

ZAPROSZENIE

Firma Merck serdecznie zaprasza na bezpłatny webinar dla pielęgniarek neurologicznych na temat szczepień wśród pacjentów ze stwardnieniem rozsianym pt.: 
„Szczepienia u pacjentów z SM – kompendium wiedzy dla pielęgniarek”
Wydarzenie odbędzie się w dniu 16.03.2021 roku (wtorek) w godzinach 18:00 – 19:30.

Webinar będzie składał się z dwóch wykładów:
• "Szczepienia ochronne – bezpieczna droga do zdrowia"
     dr n. med. Paweł Grzesiowski
• "Szczepienia u pacjentów leczonych lekami DMD - przeciw COVID-19 i nie tylko"
     dr hab. n. med. Anna Pokryszko – Dragan
Po każdym z wykładów nasi prelegenci będą odpowiadali na wcześniej zadane pytania.

Spotkanie poprowadzi dr n. med. Joanna Olkiewicz, pielęgniarka SM.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową agendą wydarzenia, sylwetkami naszych prelegentów oraz udziału w webinarze.

Zespół Medyczny Merck


AGENDA

18:00
Przywitanie uczestników i przedstawienie celu spotkania 
dr n. med. Joanna Olkiewicz, Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu

18:00 – 18:30
Szczepienia ochronne – bezpieczna droga do zdrowia 
dr n. med. Paweł Grzesiowski, Dyrektor Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji w Warszawie oraz Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń

18:30 – 18:45
Pytania i odpowiedzi
dr n. med. Paweł Grzesiowski, dr n. med. Joanna Olkiewicz

18:45 – 19:15
Szczepienia u pacjentów leczonych lekami DMD - przeciw COVID-19 i nie tylko
dr hab. n. med. Anna Pokryszko – Dragan, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu

19:15 – 19:30
Pytania i odpowiedzi
dr hab. n. med. Anna Pokryszko – Dragan, dr n. med. Joanna Olkiewicz

19:30
Zakończenie webinaru


Aby uczestniczyć w webinarze wystarczy kliknąć w poniższy przycisk, podać imię oraz adres e-mail i dołączyć do nas!

Dołącz do webinaru

NASI PRELEGENCI

Dr n. med. Paweł Grzesiowski

specjalista pediatra, immunolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktor nauk medycznych, specjalista pediatra, immunolog, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń. W latach 1989 – 1998 asystent, potem adiunkt w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, następnie kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie. Obecnie Dyrektor Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji w Warszawie oraz Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. Wykładowca akademicki od 2001 r., m.in. na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Studium Podyplomowym Prawa Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Autor lub współautor 250 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych z zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki, terapii i kontroli zakażeń oraz zakażeń szpitalnych. Popularyzator wiedzy medycznej, laureat nagrody „Wielkiego Edukatora” Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia.

Dr hab. n. med. Anna Pokryszko-Dragan

specjalista neurolog

W 1993 uzyskała dyplom na Wydz. Lekarskim UM we Wrocławiu. Od 1994 zatrudniona w Katedrze Neurologii UM we Wrocławiu, w 1998 uzyskała stopień naukowy dr n. med., w 2012 dr hab. med., obecnie na stanowisku profesora badawczo-dydaktycznego Uczelni. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu nauczania klinicznego (MSc of Clinical Education) na Uniwersytecie w Edynburgu. Specjalista neurolog, pracuje w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz - jako konsultant - w Poradni Stwardnienia Rozsianego w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.
Jest autorką i współautorką licznych publikacji naukowych, rozdziałów w podręcznikach i doniesień zjazdowych. Uczestniczy w projektach naukowych, badaniach klinicznych oraz programach edukacyjnych dotyczących m.in. stwardnienia rozsianego. W 2013 r. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego przyznało jej tytuł honorowy Ambasadora SM.

Dr n. med. Joanna Olkiewicz

specjalista pielęgniarstwa neurologicznego

Absolwentka UMK w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2020 roku.
Na co dzień pracuje jako pielęgniarka oddziałowa w Oddziale Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej i w Oddziale Udarowym Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu (od 13.03.2020 w Szpitalu Jednoimiennym z powodu pandemii SARS-CoV2).
Do jej codziennych zadań należy opieka pielęgniarska nad pacjentami z rozpoznanym stwardnieniem rozsianym w ramach programu lekowego NFZ, jaki i opieka pielęgniarska w trakcie hospitalizacji pacjentów z chorobami neurologicznymi.
Autorka publikacji z pielęgniarstwa neurologicznego. Prowadzi również zajęcia dydaktyczne i praktyczne na kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. Od 2010 roku członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Neurologicznych.
ORGANIZATOR WEBINARU
PL-NONNI-00050-03032021
zaprojektowane przez: